klup

Öğrenci Kulübü Faaliyetlerini Destekleyebilirim

Üniversitemizde; akademik, bilimsel, teknolojik, sanatsal, sportif, sosyal sorumluluk, meslek ve kariyer gibi farklı kategorilerde faaliyet gösteren 120’yi aşkın öğrenci kulübü bulunmaktadır. Kulüp faaliyetleri İTÜ Rektörlüğünce özellikle önemsenmekte ve desteklenmektedir. Kulüp sayısının artırılması ve farklı disiplinlerin bir arada çalışabildiği kulüpler kurulması teşvik edilmektedir. Kulüplerin gelenekselleştirdiği, ulusal ve uluslararası çapta düzenlediği çok sayıda etkinlik bulunmaktadır. Tüm kulüpler, Kültür Sanat Birliğine bağlı faaliyet yürütmektedir.

Öğrenci Kulübü faaliyetlerini destekleyerek, öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamada, onları sosyal alanda desteklemede, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirmede, sorgulayan ve düşünen, özgüvenli bireyler olmalarında aktif rol almış olursunuz.

Nasıl Destek Verebilirsiniz?

Uzay Sınırı Roketi

Tasarlanan bu roketlerde bir çok bilimsel çalışma yapılması mümkündür. Yer çekimsiz alan eldesi, meteor toplama ve analizi gibi çok çeşitli çalışmalar yapılabilir. Siz de destek olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız: 0212 285 30 80 

Yerli Roket Motoru

Uzay sınırı roketlerinde kullanılacak olan sıvı yakıtlı motorumuz tamamen ekibimiz tarafından arge çalışması yapılarak üretilecektir. Siz de destek olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız: 0212 285 30 80 

Oynar Kanatçık Mekanizması

Uzay sınırı roketlerimizde kullanılacak olan oynar kanatçık mekanizması mekanik ekibimiz tarafından tasarlanmaktadır. Siz de destek olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız: 0212 285 30 80 

DESTEKLERİNİZLE GERÇEKLEŞMİŞ OLAN ÖĞRENCİ KULÜBÜ FAALİYETLERİ

Beyaz Bisiklet Turu

İTÜ’lü öğrenciler, Sağlık Bakanlığı’nın "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" çerçevesinde "Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi" kapsamında İTÜ’ye verilen bisikletlere kavuştu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrenci kulüpleri ve spor kulüplerine Rektörlükçe yapılan ücretsiz bisiklet dağıtımı kapsamında, Kulüpler Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Beyaz Bisiklet Turu” etkinliği üniversitenin Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşti. 300 adet bisikletin sahiplerini bulduğu etkinliğe İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa Yazgan, Kulüpler Birliği temsilcileri ve İTÜ’lü öğrenciler katıldı.

Destekçiler:

Sağlık Bakanlığı

Pazarlama ve Finans Zirvesi

İTÜ Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen 6. Pazarlama ve Finans Zirvesi, bu yıl da iş dünyasından önemli isimleri ağırladı. İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 12-15 Kasım tarihlerinde düzenlenen Zirve’ye Sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Göncü, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Başkanı Önder Halisdemir, Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin, Teknosa Pazarlama ve Strateji Direktörü Ayşegül Bahçıvanoğlu gibi pazarlama ve finans dünyasından önemli isimler katıldı. Her yıl onlarca başarı öyküsünün üniversite öğrencileriyle paylaşıldığı, çeşitli etkinlikler, söyleşiler ve panellerin gerçekleştiği zirveye bu yıl da ilgi yoğundu. Kulüp, farklı kentlerden katılımcıların da yer aldığı zirvede, 3 gün boyunca pazarlama ve finans dünyasıyla ilgili konularda katılımcılara sektörle ilgili çalışmalar anlatıldı. 12 Kasım’da yapılan açılış kokteyli ile yapılan etkinliklerin ilki İTÜ Müzikal Topluğu konseri ve gösterisi oldu. Katılımcılara çekilişle sürpriz ödüller verildi.

Destekçiler:

Allianz Sigorta

Mercedes-Benz

5. Ultimate Frizbi Turnuvası

İTÜ, “5. Ultimate Frizbi Turnuvası”na ev sahipliği yaptı. Mücadele dolu geçen maçların yaşandığı Turnuva sonunda Steamhuck Takımı şampiyon oldu. TÜ Beden Eğitimi Bölümü takımlarımızdan olan Frizbi Teknik’in de aralarında bulunduğu 12 takımın katıldığı turnuva 28-29 Ekim tarihlerinde İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşti. İlk gün iki ayrı sahada grup maçlarının oynandığı turnuvada, Özyeğin Grizzlies, Griffins Ultimate ve Caddebostan Olympics takımlarıyla karşılan Frizbi Teknik üç maçı da kazanarak grubu lider tamamladı. Turnuvanın ikinci gününde oynanan final maçlarında ise kıyasıya mücadele yaşandı. Steamhuck Takımı şampiyon olurken Old School Ultimate ikinci ve Caddebostan Olympic ise turnuvayı üçüncü tamamladı.

İTÜ Takımı ise üniversiteler arasında en başarılı takım oldu.

Umut Okulu Projesi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gönüllülük Kulübü üyesi öğrencileri “Umut Okulu” projesi kapsamında Bartın’da bulunan Yeşilyurt İlkokulu öğrencileriyle buluştu. İTÜ öğrencileri miniklerle dopdolu 2 gün geçirdi. Öğrencilerimiz, “Umut Okulu” projesiyle de imkânları kısıtlı olmasına rağmen eğitim aşkıyla yanıp tutuşan öğrencilere, topladıkları kalemleri, boyaları, defter, kitap ve giysileri kilometrelerce yol kat ederek ulaştırıyorlar. Minik kalplerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunuyorlar. Adıyaman, Çorum, Malatya, Mersin, Osmaniye, Ordu yardım götürülen ilköğretim okullarından sadece birkaçı. Öğrencilerimiz, bu kez 441 kilometre yol giderek Bartın’da bulunan Yeşilyurt İlkokuluna ulaştılar. 21. umut yolculuğunu gerçekleştiren öğrencilerimiz, miniklerle dopdolu iki gün geçirdiler. Okul bahçesinde oyunlar oynadılar, kurdukları tasarım atölyelerinde resim çizdiler, tiyatro gösterisi yaptılar. Tasarım atölyelerinde miniklerin el becerisini geliştirmelerine katkıda bulundular. Çevre bilincinin oluşması için miniklerle birlikte fidan diktiler. Etkinlikler boyunca dans eden, resim çizen, deney yapan miniklerin heyecanı fotoğraflarla ölümsüzleştirildi. Etkinlikleri, veliler de izledi. Ziyaret, herkesin hayretler içinde kaldığı sihirbazlık gösterisiyle sona erdi. Bartın’da miniklerin eksiklerini gideren ve gönüllerde taht kuran öğrencilerimiz, şimdiden 22. okul için hazırlıklarına başladı.

2017 IAESTE Temsilciler Toplantısı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği Türkiye Milli Komitesi’nin genel kurul toplantısına ev sahipliği yaptı. IAESTE Türkiye (International Association for the Exchange of Students for Technical Experience - Milletlerarası Teknik Stajyer Öğrenci Mübadelesi Birliği Türkiye Milli Komitesi), üye üniversite temsilcilerinin katıldığı toplantıda IAESTE Türkiye’nin 2016 yılındaki etkinlikleri gözden geçirilerek, gelecek dönem çalışmalarıyla ilgili önemli kararlar ele alındı.

Back to School Festivali

İTÜ Ailesi’nin akademik yıla eğlenceli bir başlangıcını sağlamak için düzenlenen ve Üniversitemizin öğrenci kulüplerinin tanıtıldığı “Back to School Festivali” 26-27 Eylül’de Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşti. İTÜ Kulüpler Birliği’ne bağlı 200’e yakın kulübün Üniversitemize yeni katılan öğrencilerimizle buluştuğu Kulüp Tanıtım Festivali’nde öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre Kültür-Sanat, Uzmanlık ve Spor Kulüplerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Destekçiler:

Vizyomarka

 

ROTEK Projeleri

İTÜ Roket Teknolojileri Kulübü, 21-28 Ağustos 2017 tarihinde İskoçya’da düzenlenen ‘International Rocket Week’ yarışmasına tamamen kendi üretimi olan roketleriyle payload kategorisinde katılarak ekip dünya birinciliğiyle ülkemize döndü. İstenilen irtifayı sağlayan ve gelişmiş faydalı yükleri sayesinde dikkatleri üzerine çeken ekip uçuş sonrası başarılı bir kurtarma operasyonu yaparak puanları topladı.

Yarışmada 100’den fazla roket ateşlendi. Tasarladığımız tamamen güneş enerjisi ile çalışan faydalı yükümüz ile dikkatleri üzerimize çektik. Apogee noktasının 22 metre altında ayrılma sistemimiz faydalı yükümüzü serbest düşüşe bıraktı.

‘Sancak’ roketimiz göklerde üzerine düşen görevi yerine getirdi!

Destekçiler:

Roketsan

Gürfiltape

Gümüş Havacılık

ROTEK ekibinin diğer projeri:

İTÜ Hedef Takımı İHA Projesi

Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültemizde İnsansız Hava Araçları (İHA) konularında projeler geliştiren İTÜ Hedef Takımımız, Birleşik Krallık'ta düzenlenen Unmanned Aircraft Systems (UAS) Challenge 2017 yarışmasında ülkemizi temsil etti. Galler'de Snowdonia Askeri Hava Üssü'nde gerçekleşen “İnsansız Hava Araçları” yarışmasında “En İyi Üretim” ödülünün sahibi oldu.

Yarışmaya katılan 19 uluslararası ekip arasında bu ödülü alan ilk yurtdışı takımı olarak adını yarışma tarihine yazdırdı. Bu ödüle ek olarak, en iyi Uçuşa Elverişlilik Raporu (Flight Readiness Review) sunan takım İTÜ Hedef Takımı oldu. Northop Grumman, GKN Aerospace, Qinetic, Frazer-Nash Consultancy, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı'ndan gelmiş olan jüri üyelerinden, görevleri iyi analiz ederek istenilene yönelik yapılan tasarım ve üretilen hava aracı konusunda övgü ve takdire değer görüldü.

Destekçiler:

Kale Aero

Vestel

ITUarc

Boytek

Aras Marine

THY

West System

Arıtay

Zaxe

TAI

 

Yeni Projelerimiz için destek olun…